Mersin Otelleri

Mersin Otel Yorumları

 • Mersin Oteli

  Levent Karadenizli, Şu Tarihte Yazdı : 18 Haz 2018, Pazartesi

  Önceden Yazdığımız İstekler (Üst Kat Ve Deniz Manzarayı Oda) Yerine Getirildi. Fiyata Göre İyi Bir Otel...

 • Grand Savon Hotel

  Volkan Akdoğan, Şu Tarihte Yazdı : 14 Ağu 2017, Pazartesi

  2 Gün Gelip 5 Gün Kaldığımız Bu Otel. .Güleryüzlü Ve Saygılı İnsanlarla Dolu...Plaj Mükemmel. Sezlonglarla İlgili Burak Arkadaş Hiç Gormedigim Kadar İşini İyi Yapıyor. Evinizde Tatil Keyfi İçin Burayı Seçin. .. Sena Hanıma Ayrıca Teşekkür Ederim. O Kadar İlgili Kı Güler Yüzü Yeterli....

 • Grand Savon Hotel

  İbrahim Baykal, Şu Tarihte Yazdı : 06 Tem 2016, Çarşamba

  5 Gün Kaldık ,Odanın Ve Banyonun Küçüklüğü Dışında Her Şey Mükemmeldi.Daha Büyük Odalar Varmış Biz Bilmiyormuşuz.Rezervasyon Yaparken Balkonlu Odaları Tercih Ederseniz Daha Rahat Edersiniz.. Plajı Antalya Karayolunun Karşısında Olmasına Rağmen Yol Altı Geçitle Büyük Otellerin Havuzlarına Mesafesinden Daha Az Ve Ücretsiz Şezlonglarınız Hazır.Yarım Pansiyonla Açık Büfe Ve Akşam Yemekleri Kusursuzdu Şeflere Ayrıca Teşekkür Ediyoruz.

 • Truva Apart Otel

  Onur Bayrı, Şu Tarihte Yazdı : 08 Tem 2014, Salı

  Hiç Düşünmeden Kalın ..2 Defa Gittim Ve Gerçekten Evimin Rahatlığında Bir Tatil Yaptık, Odalardaki Eşyalar Ve Kullanılan Malzemeler Çok Kaliteli, Odalarda Hiç Bir Eksik Yok İşletme Müdürü Hulusi Bey’E Ayrıca Teşekkürler..

Mersin Otelleri

Liman kenti olarak ifade edilen Mersin, tatil açısından Akdeniz bölgesinin yıkılmaz kalesi olarak görülmektedir. Eski dönemi sıklıkla barındıran, plajları ve koyları ile ünlü olan bu kent, günümüzün ön plana çıkan şehirleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük liman kentine sahip olan Mersin, aynı zamanda Akdeniz iklimi fazlası ile barındıran ve öğrenci şehirleri arasında görülen illerden bir tanesi konumunda yer almaktadır. Birçok festivali barındıran ve turizmin hareketli alanları arasında yer alan Mersin otelleri, bu yılınızı keyifli geçirme fırsatları veriyor. Şimdi Türkiye’nin önemli kenti Mersin’i yakından tanıyalım…

Mersin Gezilecek Görülecek Alanlar!

Mersin’de ön plana çıkan ve kitlelerin dikkatini çeken birçok tarihi bölgeyi görmek söz konusudur. Bu alanları yakından tanıyacak olursak;

• Plaj ve Koylar! Yaz sezonu itibariyle her yıl bölgeden, civar ilçelerden ve turistlerden oluşan muhteşem plajlarında vakit geçirebilirsiniz. Akçakıl koyu, Boğsak Adası, Kızkalesi Plajı, Yapraklı Koyu Mersin’de en çok öne çıkan tatil alanları arasında gösterilmektedir.
• Kilise ve Camiler! Tarihin birçok döneminden kalıntı olan kilise ve camileri ile öne çıkmış olan Mersin, sizlere bölgeyi yakından keşfetme ve tanıma fırsatları sunmayı da ihmal etmemektedir.
• Antik Kentleri! Mersin’de tatil planınız varsa, Antik kentleri gezmeden bölgeyi keşfettim demeyin! Silifke’de yer alan birçok tarihi bölgenin yanı sıra Erdemli, Anamur, Mezitli, Tarsus gibi alanlarda yer alan dönemin en önemli tarihi yapılarını yakından değerlendirme fırsatına da sahip olun.
• Kaleler! Mersin bölgesinde kalelerin yoğunlukta olması, bölgenin daha çekici bir hal almasına neden olmaktadır. Bu sebeple bölgede kaliteli bir tatil planınız varsa mutlaka Mersin kalelerini ziyaret edip, yakından incelemenizi önermekteyiz.
• Müzeler! Şehrin birçok alanında arkeolojik kazılar yapılmasıyla öne çıkmış eserlerin sergilendiği müzeleri ziyaret edin. Bölgede en çok tanınan müzeler ise; Tarsus Müzesi, Mersin Müzesi, Mozaik Müzesi, Silifke Müzesi, Anamur Müzesi olarak bilinmektedir.
• Mağaraları! Doğal oluşumları ile de bilinen Mersin, turizm sektörü anlamında “başkent” olarak ifade edilmektedir. Bu sebeple bölgede yer alan onlarca farklı mağarayı gezebilir ve tarihe yakından tanıklık etme fırsatlarına da ulaşabilirsiniz.

Mersin’de Aktivite Seçenekleri!

Eğer Mersin otelleri seçiminizi yaptıysanız, bölgede en çok popülerlik kazanmış olan aktivitelerine de doğrudan katılım gerçekleştirebilirsiniz;

• Mavi Bayrak Ödüllü plajlarda tatilinizin keyfini çıkartabilirsiniz!
• Sualtı mağaraları, batık gemiler ve birçok alanı kapsayan dalış turları ile tatil konforunuzu yükseltin.
• Mersin’de her gün düzenlenen tekne turları ile bölgenin birçok koyu ve tarihi alanını keşfetme şanslarına sahip olun.
• Limonlu Çayı’na giderek, doğa içerisinde uzun yürüyüş imkanlarından faydalanabilirsiniz.
• Mersin, Rafting konusunda bölgenin en çok öne çıkan kentidir. Dragon Çayı ve Lamas Çayı’nda düzenlenen bu etkinliklere katılabilirsiniz.
• Yamaç paraşütü ile de ünlü olan bu kent, Mersin’i en tepeden inceleme fırsatlarını tarafınıza sunmaktadır.

Mersin’de Ne Yemeliyim?

Mersin, Akdeniz mutfağı ve Arap mutfağının harmanlanarak oluşturulduğu önemli bir kenttir. Özellikle Mersin Tantunisi ile ünlü olan bu kent aynı zamanda baharatlı ve ekşi lezzetlere de mutfaklarında yoğunlukta yer vermektedir. Tantuninin yanı sıra diğer lezzetler ise Yörük sıkması, çökertme, içli köfte, acılı ezme salatası, Felafel salatası Mersin otelleri seçiminizi tamamladıktan sonra mutlaka değerlendirilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır.

Tatil beldesi bakımından öne çıkan bu alan, her yıl binlerce kişi tarafından aktif olarak ziyaret edilmektedir. Siz de Mersin otelleri konusunda hemen seçeneklere göz atın, bu tatili en yakından değerlendirme ve keşfetme şanslarına hemen ulaşın!