Malatya Otelleri

K.Kartsız, Ön Ödemesiz Rezervasyon Yap, Ücreti Otele Varışta Öde!

 • Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Malatya Otelleri

Toplam Otel Sayısı : 18 - Gösterilen : 1 - 20

Malatya Otelleri

Doğu Anadolu Bölgesinin en batısında yer alan, ulaşım imkânları ve konumuyla ülkemizin doğusu ve batısı arasında bir köprü işlevi gören Malatya Kayısı’nın başkenti olarak anılmaktadır. İlimiz, doğal güzellikleri yanında, Pütürge İlçesi Tepehan beldesinde bulunan Nemrut ile Eski Malatya, Aslantepe ve Arkeoloji Müzesi’nde bulunan çok eski çağlardan günümüze kadar gelmiş bulunan eserler sayesinde tarih ve kültür turizminin de odak noktası haline gelmiştir. Malatya’da hava ulaşımı, Türkiye’de ilk yapılan ve hizmete verilen hava meydanlarından biri olarak 1941 yılında hizmete girmiştir. Bu durum da Malatya’nın doğu illerimizin merkezi gibi işlev görmesine destek olmuş, Malatya’nın bölgenin turizmdeki can damarlarından biri olmasını sağlamıştır. Malatya turizmindeki bu hareketlilik Malatya otelleri sayısını ve niteliğini de oldukça olumlu yönde etkilemiştir.

Malatya ilimiz, tarih boyunca Hitit, Asur, Med, Pers, Roma, Arap ve Bizans gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi İpek Yolunun çok yakınında olması nedeniyle elde edilmek istenen bir diyar olarak önemini korumuştur. Malatya’nın adı kazılarda bulunan ve Kültepe’ye ait olduğu düşünülen tabletlerde “Melita”, Hitit tabletlerinde ise "Maldia" olarak geçmekte olup Hitit dilinde bal anlamına gelen “Melid” kelimesinden türediği değerlendirilmektedir. Malatya, Oğuzların önemli ve kadim bir boyundan olan Battal Gazi’nin de ata yurdu olmasıyla ünlüdür. 1515 yılından itibaren Osmanlı himayesine giren Malatya, Harput Vilayeti’ne bağlı bir belde iken Cumhuriyetle birlikte 1924 yılından itibaren il statüsüne kavuşmuştur. Malatya, siyasetten sanata birçok ünlü ismin de memleketi olmasıyla ünlü bir ilimizdir. İsmet İnönü, Turgut Özal gibi siyasetçiler ile Kemal Sunal, İlyas Salman gibi nice sanatçılar Malatya doğumludurlar.

İl yüksek bir konumda olup arazi denizden oldukça uzak ve yüksektir. Bu nedenle de Malatya’nın iklimi genelde sert geçmektedir. Yazlan sıcak ve kurak; kışları ise, yağışlı ve oldukça soğuk olan Malatya, dağ ve akarsuyu açısından oldukça zengindir. Malatya’nın başlıca dağları Beydağları, Nurhak Dağları, Akçababa Dağları, Yama Dağı iken başlıca akarsuları ise Söğütlü Çayı, Morhamam Çayı, Kuruçay, Tohma Suyu, Sultansuyu, Sürgü Suyu, Beylerderesi, Mamıhan ve Şiro Çayı’dır. Akarsularının çokluğu Malatya’nın tarım ve özellikle de meyvecilik alanında oldukça verimli topraklara sahip olmasını bu da halkının zenginleşmesini sağlamıştır. Malatya, kayısının ana diyarı olarak bilinmektedir. İlde yetişen kayısılar, dünya genelinde ünlüdür ve hemen hemen dünyanın tüm ülkelerine ihraç edilmektedir. Dünya kayısı üretiminin % 80’ini Malatya Ovası’nda bulunan kayısı bahçeleri sağlamakta, bu da Türkiye ekonomisine büyük katkılar sunmaktadır.

Malatya denince ilk akla gelen kayısı, sonra ise kente sadece 100 km uzaklıktaki Nemrut Dağı ve bu dağda Commagene Kralı I. Antiochos tarafından yaptırılmış eserler olmaktadır. Bu eserler, UNESCO tarafından dünya tarihi mirasları arasına alınmış olup, dünyanın dört bir yanından gelen turistlerin büyük ilgisini çekmekte ve hayranlık uyandırmaktadır. Nemrut ziyaretlerinizde, burada bulunan tarihi kalıntılar görüldükten sonra mutlaka ama mutlaka, Nemrut Dağlarında güneşin doğuşu ve batışını izlemeyi de ihmal etmemeniz tavsiye edilmektedir.

Bununla beraber Malatya’daki seyahatiniz esnasında il merkezinde bulunan Beşkonaklar Tarihi Malatya Evlerini, doğal güzellikleriyle ünlü mesire ve piknik alanı olan Orduzu Pınarbaşı’nı, Darende ilçesindeki Günpınar Şelalesi’ni, Malatya Arkeoloji Müzesini, Aslantepe Antik Kentini, Sultansuyu’nu ve eski Malatya’yı gezmeden, sonra da kâğıt kebabı, analı kızlı içli köfte, balık köfte ve tereyağlı kayısı tatlısı gibi yöresel lezzetleri denemeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Malatya birçok doğal ve bakir güzelliği de barındıran bir cennet bahçesidir. Siz de yapacağınız tatil planlarınız arasına Malatya’yı da dahil ederek bu güzellikleri keşfedebilir, misafirperver Malatya halkıyla kaynaşabilirsiniz. İlimizde en taze meyveleri tadar, en iyi ve konforlu Malatya otelleri’nde konaklayabilir ve kültür haznenizi doldurarak ilimizden gönül huzuruyla ayrılabilirsiniz.

Malatya Bölgesindeki Otellerimize Yorum Yapın

 • Anatolia Boutique HotelAnemon MalatyaAsilzade HotelAvşar HotelBezginler HotelCity Kent HotelDivalin HotelGrand Saray OtelGrand Sinan HotelKadirbey HotelKırçuval HotelMalatya Has HotelMalatya Palace HotelMentalite OtelNemrut Hilltop HotelOtel DarendeRamada Plaza Altın Kayısı HotelTiryandafil Hotel

Malatya Bölgesindeki Otel Yorumları

 • Ramada Plaza Altın Kayısı Hotel

  Maviş Hanim 13 Ekim 2018 Cumartesi 22:25:05

  Merhabalar :) Herşey Çok Güzeldi Teşekkür Ederiz

 • Divalin Hotel

  Serdal Yildiz 24 Nisan 2018 Salı 19:02:35

  Gayet Nezih Ve Temiz Bir Otel .

 • Anemon Malatya

  Leyla Türkmen 10 Mart 2018 Cumartesi 20:33:12

  Genel Olarak İyi Bir Otel Olmakla Birlikte, Yola Bakan Odaları Çok Güzel Malatya Gerçekten Güzel.

 • Ramada Plaza Altın Kayısı Hotel

  Selvi Karaca 10 Mart 2018 Cumartesi 20:23:09

  Sessiz Ve Sakin Huzur Verici, Keyifli Bir Ortamda Dinlenebileceğiniz Bir Tatil Fırsatı Sunuyor Malatya.

 • Anatolia Boutique Hotel

  Zeki Germen 10 Mart 2018 Cumartesi 20:08:13

  Malatya Merkezde Olması Gerçekten Konumu Ve Hizmet Süper Paramızın Karşılığını Fazlasıyla Aldık.

 • City Kent Hotel

  Hilmi Kaçmaz 10 Mart 2018 Cumartesi 20:00:44

  Otel Genel Anlamda Güzel. Ancak Malatya Bu Mevsimde Ölü Sezonda Olması İşin Sıkıcı Tarafıydı.

 • Tiryandafil Hotel

  Melih Fırtına 10 Mart 2018 Cumartesi 19:46:40

  Güzel Bir Oteldi Çok Beğendik. Konumu, Çalışanları, Temizliği, Kahvaltısı Gayet İyiydi. Merkeze Yakınlığı Ayrı Bir Tercih Sebebimizdir.

 • Kırçuval Hotel

  Rıdvan Nergiz 10 Mart 2018 Cumartesi 19:24:17

  Malatya Mükemmeldi. Otel Personel Oldukça İlgililerdi. Temizlik Başta Olmak Üzere Kahvaltıdan Oldukça Memnun Kaldım.

 • Bezginler Hotel

  Aziz Ferman 10 Mart 2018 Cumartesi 19:11:38

  Otel Çok Temiz , Odalar Büyük Ve Konforlu. Malatya Güzel Gerçekten , Personel Nazik Ve Yardımseverlik Gösterdi, Teşekkürler.

 • Malatya Has Hotel

  Çetin Demirel 10 Mart 2018 Cumartesi 19:02:49

  Malatya Mükemmel. Otel Ve Konumu Da Çok İyi. İkinci Sefer Oldu Burada Konaklıyoruz.

 • Malatya Palace Hotel

  Asu Kahraman 10 Mart 2018 Cumartesi 18:59:09

  Malatya Merkezde Her Yere Yakın Bir Otel. Ama Kahvaltı Çok İyi, İşletmecisi Gayet Düzgün Ve İlgili,

 • Avşar Hotel

  Meltem Ufuk 10 Mart 2018 Cumartesi 18:07:04

  Karşılama, Ve İlgi Çok Güzel. Otel Temiz Ve Rahat. Kahvaltı Tatminkar.Yemekler Orta Düzeydedir. Konum Çok Malatya Merkez Olması Çok İyi.

 • Mentalite Otel

  Sadi Kurt 10 Mart 2018 Cumartesi 17:58:29

  Otel Güzel, Sakin, Refah Ve Konum Olarak Çok İyi Bir Yerdeydi.Malatya Merkez Temizlik Konusunda Süper..

 • Divalin Hotel

  Ercan Erdoğan 10 Mart 2018 Cumartesi 17:33:38

  Mükemmel Konumda Malatya Merkezde Olması Ve Çalışanlar Çok Yardımsever Ve Guleryuzle Hizmet Ediyorlar

 • Asilzade Hotel

  Kader Sayran 24 Şubat 2018 Cumartesi 14:42:19

  Fiyatlarına Göre Gayet Beklenilenin Üstende Güzel Bir Otel. Hiçbir Eksiği Yok Çok Memnun Ayrıldık. Teşekkür Ederiz.

 • City Kent Hotel

  Seval Çelik 24 Şubat 2018 Cumartesi 14:39:01

  Odaların Dizayn Ve Düzenini Çok Sevdik. 2 Arkadaş Konakladık. Ulaşabileceğiniz Her Yere Yakın Çok Merkezi Bir Konuma Sahip Bu Otel, Malatya’Da Görülmesi Gereken Her Yere Yakın. Odalar Ferah Ve Temiz. Personel Çok İlgili.

 • Malatya Has Hotel

  Sare Uzun 24 Şubat 2018 Cumartesi 14:36:47

  Merkezi Olarak Konumu Çok İyi Ailemle 2 Gece Kaldık Personel İlgili Ve Güler Yüzlüylü Çok Memnun Kaldık. Tekrar Tercih Edebileceğim Bir Otel Oldu.

 • Avşar Hotel

  Ramiz Kısa 24 Şubat 2018 Cumartesi 14:33:59

  Öncelikle Fiyat Çok Uygun,Güler Yüzlü Personel .Ulaşımı Kolay Bir Yerde Ana Yol Üzerinden Konumu Çok İyi. Tavsiye Ederim

 • Ramada Plaza Altın Kayısı Hotel

  Semanur Yılmaz 24 Şubat 2018 Cumartesi 14:31:28

  Üç Gece İçin Oradaydım Ailem İle Birlikte Temiz Ve Personel Çok Cana Yakın Samimi Buldum. Tam Bir Aile Ortamı Vardı. Kahvaltı İyi Hazırlanmış. Her Zevke Hitap Ediyor

 • Divalin Hotel

  Hüsnü Çadır 24 Şubat 2018 Cumartesi 13:16:21

  Odalar Ferah Ve Son Derece Temiz, Oda Görevlileri Nazik Ve Güler Yüzlü Malatya Da En Güzel Otellerden Birisi Tavsiye Ederiim.

 • Divalin Hotel

  Erhan Baltacı 1 Şubat 2018 Perşembe 05:17:26

  Ben Hayatımda Bukadar Vasat Bi 5 Yıldızlı Otel Daha Görmedim. Yeni Yapılmış Olmasından Dolayı Odaları İyi Fakat Geri Kalan Her Şey Çok Kötü. Gece 3 Tebir Tost İstediğinizde Tam 2 Saatte Geliyor, Oda 6 Kere Resepsiyonu Arayıp Tost Söylemiştik Noldu Demeniz Şartı İle. Oda Servisi Çok Kötü Trivagodan Rezervasyon Yaptırınca Resepsiyonda Yaklaşık Yarım Saat Bekliyorsunuz. İnanmıycaksınız Ama Yarım Saat Bekleyip Odanıza Çıktıktan Sonra Arayıp Trivagodan Ne Kadar Ücret Ödediniz Diye Soruyorlar. Araç Kartı Vermiyorlar Tek Tek Anahtar Gösteriyorlar Bumu Diye :)) Yani Odaları İyi Ama Hizmet Kalitesi Sıfır. Otelin Yen’İ Olmasından Dolayı Odaları İyi Ama Çalışan Personel Ve Hizmet Kesinlikle Bir 5 Yıldızlı Otel Standartlarında Değil.

 • Divalin Hotel

  Erhan Baltacı 1 Şubat 2018 Perşembe 05:00:55

  Ben Hayatımda Bukadar Vasat Bi 5 Yıldızlı Otel Daha Görmedim. 02:55 Te Bi Tost İstedik, Tam 6 Kere Aradık Tost Noldu Diye, Her Dafasında Çalışanlar Suçu Birbirinin Üstüne Attı Dediler, Türlü Sebeplerle Tam 04:50De Tostu Getirdiler.

 • Divalin Hotel

  Kerim Durmaz 2 Ocak 2018 Salı 10:02:42

  Sürekli Kalıyorum En Ufak Bir Olumsuz Bisey Yasamadim Odalar Temiz Personel Gayet İyi Malatyada Kalinacak En İyi Hotell

 • Ramada Plaza Altın Kayısı Hotel

  Derya Uzun 27 Aralık 2017 Çarşamba 14:22:05

  Güler Yüzlü Personel; Sessiz, Temiz Ve Konforlu Bir Oda; Güzel Bir Kahvaltı

 • Ramada Plaza Altın Kayısı Hotel

  Burak Belman 27 Aralık 2017 Çarşamba 13:55:28

  İş Seyahatimde 3 Gece Konakladığım Bu Otelde Çalışanların İlgisi, Otelin Temizliği, Kısacası Her Şey Memnun Ediciydi. Çok Teşekkür Ediyor Ve Kesinlikle Öneriyorum.

 • Kırçuval Hotel

  Gülcan Demişrci 11 Aralık 2017 Pazartesi 22:39:27

  Temizlik Çok İyi/ Personel Çok Kibar, Güler Yüzlü, Yardım Sever/ Kahvaltı Lezzetli Ve Yeterli/ Mevki İdeal.

 • Kırçuval Hotel

  Selda Beyaz 11 Aralık 2017 Pazartesi 22:37:18

  2 Gün Kaldım Otelde. Çok Memnun Kaldım. Cok Temiz Ve Huzurluydu. Güvenlir. Konunm Olarak Güzel Bi Yerde. Personeli Son Derece İlgili. Fiyatına Göre Çok Konforlu Bir Otel.

 • Kırçuval Hotel

  Fehmi Er 11 Aralık 2017 Pazartesi 22:36:30

  Güzel Karşılama... Güler Yüz... Ferah... Huzurlu... Enerjisi Son Derece Yüksek Standart Odası Bile Deluxe Gibi... Çok Ama Çok Memnun Kaldık.

 • Bezginler Hotel

  Kadir Kerpiçci 11 Aralık 2017 Pazartesi 21:45:50

  Guzel Bir Kutlama Sonrasi Konakladigimiz. Cok Keyifli Oldukca Konforlu Yataklari Olan Gayet Guler Yuzlu Personele Sahip Temiz Guvenli Ve Lokasyon Olarak İdeal Bir Mevkiiye Sahip Bir Otel.

 • Bezginler Hotel

  Perihan Necdet 11 Aralık 2017 Pazartesi 21:44:38

  Ne Zaman Kalsam Her Zaman Rahatı Konforu Huzuru Hissettiğim Bir Otel. Tüm Çalışanlar İlgili Ve Güleryüzlü. Ümit Ediyorum Bu Kalitesinden Hizmet Anlayışlarından Ödün Vermezler.

Toplam Yorum Sayısı : 30 Gösterilen : 1 - 3

Malatya Otelleri

Anemon MalatyaRamada Plaza Altın Kayısı HotelAvşar HotelMalatya Has HotelMentalite OtelDivalin HotelAnatolia Boutique HotelBezginler HotelGrand Sinan HotelKırçuval HotelTiryandafil HotelOtel DarendeCity Kent HotelAsilzade HotelMalatya Palace HotelGrand Saray OtelKadirbey HotelNemrut Hilltop Hotel

Malatya İlçeleri

Merkez OtelleriDarende OtelleriPütürge OtelleriYeşilyurt Otelleri
(0) Favori Otelimi Karşılaştır

Tüm Otelleri Karşılaştır

Kişisel Bilgilerinizin Korunması ve Çerez (Cookie) Kullanım İlkeleri İçin Gizlilik Politikamızı İnceleyiniz.