Eskişehir Otelleri

Eskişehir Şehrindeki Önemli Yerler

Eskişehir Havalimanları - Havaalanları Yakın Eskişehir Otelleri

Eskişehir Otogarlar Yakın Eskişehir Otelleri

Eskişehir Stadyumlar Yakın Eskişehir Otelleri

Eskişehir Üniversiteler Yakın Eskişehir Otelleri

Eskişehir Fuar Alanları Yakın Eskişehir Otelleri

Eskişehir Otel Yorumları

 • Esgüven Apart Hotel

  Sinan Kaslı, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Apart Olarak Güzeldi. Devamlı Gidilebilecek Bir Otel. Memnun Kaldım. Herhangi Bir Sorun Yoktu. Fiyat Performans Dogru Orantılı.

 • Büyük Otel Eskişehir

  Rüya Manaslı, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Tek Başına Da Gitsen Bir Bayan Olarak Çok Rahat Edilebilecek Bir Tesis. Hizmeti Çok İyi. Her Yönüyle Güzel Bir Konaklama Olur.

 • Deda Thermal Hotel

  Osman Arslan, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Eskişehirde Bu Ücrete Bu Hizmet Çok İyiydi. İlgi Alaka Cok İyiyd.Bulunduğu Konum Çok Güzel.

 • Nish Palace Hotel

  Sanem Tek, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Düzenli Ve Tertipli Bir Tesisti Personelleri İlgiliydi.En Çok Oda Kısmını Beğendik. Oda Konforluydu Ve Temizdi.

 • Nish Palace Hotel

  Adil Erbay, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Odanın Güzelliğinden Ortamın Ferahlığından Ve Temizliğinden Bahsederim. Resepsiyondakiler İle Bir Sorun Yaşamadık Güzel Bir Oteldi.

 • Manzara Otel

  Feryal Nemli, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Manzara Otelin Otelde Ödeme Seçeneği Cazip Gelmişti. O Yüzden Tercih Ettik. Otel Görüldüğü Gibi . Güler Yüzlüydü Personelleri Hizmeti Güzeldi. Genel Olarak Temiz Bir Oteldi.

 • The Black Eskişehir

  Aras Farklı, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Eskişehir Tepebaşındaki Butik Otelin İsmine Bakılınca Tereddüt Etmiştik Ama Tüm Samimiyetimiz İle Söyleyebilirz Ki Konforo Olsun Temizliği Olsun Hiç Pişman Olmadık Eşim Ve Ben Geldiğimiz İçin Mutluuyuz . Teşekkür Ederiz.

 • Divan Express Eskişehir

  Özlem Cindelik, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Ailecek Geldiğmiz Bir Oteldi. Konaklamamız Esnasında Memnun Kaldık. Yardımcıoldu Çalışanları Samimi . Genel Olarak Otel İyi.

 • Has Otel Termal

  Pelin Takaslı, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Has Otel Eskişehir Otelin Çalışanları Güler Yüzlüydü. Bu Önemliydi. Sıcaklık Girer Girmez Vardı. Temizlik Üst Seviyedeydi. Çok Memnun Kaldık. Konum Olarak Merkezi Bir Yerde Olması Çok İyidi..

 • Has Otel Termal

  Deniz Dümen, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Merkezi Olması Çok Cazip Geldi Ve Otel Fiyatlarından Da Memnun Kaldım. Yani Kaldıktran Sonra Anlayabilirsiniz .

 • Anemon Eskişehir Hotel

  Zübeyde Human, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Odaları Çok Güzeldi Rahattı Ev Gibiydi Konumu Güzel Heryere Yakın Temizlik Güzel Ben Bu Yönlerden Tavsiye Ederim Birden Fazla Konakladığım Bir Otel.

 • Park Dedeman Eskişehir

  Duran Dündar, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Park Dedeman Eskişehir Gerçekten 5 Yıldızlı Bir Otel . Kalınmaya Kesinlikle Değer Önemle Tavsiye Edbiliriz. Defalarca Kalmama Rağmen Yorumlamaya Yeni Fırsatım Oldu .Teşkkürler.

 • The Breeze Hotel

  Yasin Resen, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Temiz Ve Samimi Bir Otel Yardımlarından Dolayıda Ekstra Teşekkür Ederiz

 • Akademi Suit Evleri

  Gökhan Laftı, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Gerçekten Tavsiye Edilesi Bir Yer Olup Ailece Gittiğimiz Yerden Cok Memnun Kaldık

 • Ramada Encore By Wyndham Eskişehir

  Sinem Temiz, Şu Tarihte Yazdı : 31 Mar 2020, Salı

  Tepebaşı Da Bulunan Ramada Encore By Wyndham Eskişehir Gerçekten Kalınmaya Değer Bir Otel. İlgi Alakaları Memnuniyetleri Çok İyi Teşekkürler.

Eskişehir Otelleri

Eskişehir, tipik İç Anadolu şehirlerinin aksine hareketli yaşam tarzı, ilginç şehir mimarisi, hayat dolu insanları ve hemen göze çarpan genç nüfusuyla oldukça keyifli ve adrenalin dolu bir şehirdir. Şehir içinde faaliyete geçen tramvay ve diğer şehir içi vasıtalar sayesinde Eskişehir’de seyahat etmek ve şehrin keyfini sürmek oldukça kolaylaşmıştır. Bu keyfi yaşarken şehirde birkaç gece kalarak Eskişehir Otellerini kullanmanız ile çok daha verimli bir seyahat deneyimi yaşamanız muhtemeldir.

Eskişehir’de karasal iklim hüküm sürmekle birlikte, Ege ve Akdeniz bölgelerine olan yakınlığı iklimi nispeten yumuşatmıştır. Bununla birlikte kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Kış aylarında her yıl genelde kar yağışı yaşanan ilimizde en çok kar yağışı Mart aylarında olmaktadır. Eskişehir’de ormanlık alanlarda çam, meşe, gürgen ve köknar gibi yıllanmış ağaçlar bulunmakta olup bunlar şehrin oksijen deposu halindedir. Bununla birlikte akarsu kenarlarında bulunan ve şehrin geneline yayılan söğüt ve kavak ağaçları, ilimize ayrı bir hava katmaktadır.

Akarsular demişken, şehrimizin ortasından geçen Porsuk Çayı ve Keskin Derelerinden bahsetmemek olmaz. Özelikle Porsuk Çayı, şehrin tam merkezinde bulunması ve taşımacılığa müsait yapısıyla Eskişehir’e ayrı bir güzel şehir haline getirmiştir. Porsuk Çayının hemen kıyısına yapılan kafe ve barlar ile uzun yürüme yolları ve parklar her yaştan insanın ilgisini çekmekte ve bu bölgenin günün her saati cıvıl cıvıl olmasını sağlamaktadır. Şehre gelen yabancı turistlerin bu güzellik karşısında, kendilerini Avrupa’nın merkezinde hissettiklerini söylemeleri bizim için sıradanlaşmıştır.

Eskişehir, bünyesinde barındırdığı iki üniversite sayesinde oldukça kalabalık bir genç nüfusa sahiptir. Bu da şehrin gelişmesini ve güzelleşmesini daha da hızlandırmıştır. Genç nüfus yanında, ülkemizin kara yollarının kavşak noktasında bulunması nedeniyle Eskişehir oldukça fazla turist çeken bir ilimizdir. Yerli ve yabancı turistlere yönelik yapılan yatırımlar sayesinde, Eskişehir Otelleri yatak kapasitesi ve konforu oldukça arttırılmıştır. 

Eskişehir’de çok sayıda yeşil alan, park ve bahçe ile keyifli geziler yapılabilecek yürüyüş alanları ile fazla sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bununla birlikte İlimizde tam sekiz adet Tabiat Anıtı bulunmaktadır. Bunların isimleri, Çatacık Geyik Alanı, Türk Fındığı Kokulu Ardıç I– II – III, Kaya Ardıcı, Kepez, Saçlı Meşesi ve Piribaba Meşesi olup tatilciler için gezilecek alanlardan bazılarıdır.

Eskişehir, doğal güzelliklerini, köklü tarihini ve birbirinden farklı kültürlere kucak açan yapısını mutfak kültürüne de yansıtmış bir ilimizdir. Genç nüfusunun fazla olması nedeniyle fast-food kültürü ile iç içe olması yanında yemek yemek için çok güzel mekânlar da bolca bulunmaktadır. Şehrin en ünlü ve lezzetli yemeklerinden olan balaban köfte, doyurucu özelliğiyle yufkalı büryan, olmazsa olmazı çiğbörek ve meşhur haşhaşlı Eskişehir’in damak tadını yansıtan sadece birkaç örnektir. Bunların yanında, Porsuk Çayı kenarında sabah yürüyüşünüzü yaptıktan sonra meşhur Odunpazarı evlerinde mükellef bir kahvaltı yapmak, Eskişehir’de deneyimlemeniz gereken en önemli ayrıcalıklardan biri olacaktır. 

Eskişehir, tarih boyunca Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Seyyid Battal Gazi, Şeyh Sücaeddini Veli, Dursun Fakih, Şeyh Edebali ve Türk ve İslam âleminin daha sayamadığımız birçok veli zatına ev sahipliği yapmış nadide bir şehrimizdir. Bu mümtaz şahsiyetler, şehrimize birçok eser kazandırmış ve tarihle buram buram bir mekân haline gelmesini sağlamışlardır. Yunus Emre’nin anıt mezarı ile Nasrettin Hoca’nın doğup büyüdüğü köy olan Hortu, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte şehir geneline yayılmış bulunan türbe, müze ve camiler tarihsel dokuyu perçinlemekte, Eskişehir’in bir kültür ve turizm merkezi olmasını sağlamaktadır. 

Eskişehir, şirin ve hareketli yapısıyla misafirleri için hiç sıkılmadan günlerce vakit geçirebilecekleri, sosyal yapısıyla örnek bir cazibe merkezidir. Buranın fırsatlarından yararlanmak ve Eskişehir Otelleri’nde keyifli vakit geçirmenize yardımcı olmamız için lütfen sitemizi inceleyiniz.

Kişisel Bilgilerinizin Korunması ve Çerez (Cookie) Kullanım İlkeleri İçin Gizlilik Politikamızı İnceleyiniz.