Eskişehir Otelleri

 • SIRALAMA :
 • Inhores Tavsiye
 • Fiyata Göre
 • Puana Göre
 • Tesise Göre

   Eskişehir Şehrindeki Önemli Yerler

   Eskişehir Otel Yorumları

   Eskişehir Otelleri

   Eskişehir, tipik İç Anadolu şehirlerinin aksine hareketli yaşam tarzı, ilginç şehir mimarisi, hayat dolu insanları ve hemen göze çarpan genç nüfusuyla oldukça keyifli ve adrenalin dolu bir şehirdir. Şehir içinde faaliyete geçen tramvay ve diğer şehir içi vasıtalar sayesinde Eskişehir’de seyahat etmek ve şehrin keyfini sürmek oldukça kolaylaşmıştır. Bu keyfi yaşarken şehirde birkaç gece kalarak Eskişehir Otellerini kullanmanız ile çok daha verimli bir seyahat deneyimi yaşamanız muhtemeldir.

   Eskişehir’de karasal iklim hüküm sürmekle birlikte, Ege ve Akdeniz bölgelerine olan yakınlığı iklimi nispeten yumuşatmıştır. Bununla birlikte kışlar soğuk ve yağışlı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Kış aylarında her yıl genelde kar yağışı yaşanan ilimizde en çok kar yağışı Mart aylarında olmaktadır. Eskişehir’de ormanlık alanlarda çam, meşe, gürgen ve köknar gibi yıllanmış ağaçlar bulunmakta olup bunlar şehrin oksijen deposu halindedir. Bununla birlikte akarsu kenarlarında bulunan ve şehrin geneline yayılan söğüt ve kavak ağaçları, ilimize ayrı bir hava katmaktadır.

   Akarsular demişken, şehrimizin ortasından geçen Porsuk Çayı ve Keskin Derelerinden bahsetmemek olmaz. Özelikle Porsuk Çayı, şehrin tam merkezinde bulunması ve taşımacılığa müsait yapısıyla Eskişehir’e ayrı bir güzel şehir haline getirmiştir. Porsuk Çayının hemen kıyısına yapılan kafe ve barlar ile uzun yürüme yolları ve parklar her yaştan insanın ilgisini çekmekte ve bu bölgenin günün her saati cıvıl cıvıl olmasını sağlamaktadır. Şehre gelen yabancı turistlerin bu güzellik karşısında, kendilerini Avrupa’nın merkezinde hissettiklerini söylemeleri bizim için sıradanlaşmıştır.

   Eskişehir, bünyesinde barındırdığı iki üniversite sayesinde oldukça kalabalık bir genç nüfusa sahiptir. Bu da şehrin gelişmesini ve güzelleşmesini daha da hızlandırmıştır. Genç nüfus yanında, ülkemizin kara yollarının kavşak noktasında bulunması nedeniyle Eskişehir oldukça fazla turist çeken bir ilimizdir. Yerli ve yabancı turistlere yönelik yapılan yatırımlar sayesinde, Eskişehir Otelleri yatak kapasitesi ve konforu oldukça arttırılmıştır. 

   Eskişehir’de çok sayıda yeşil alan, park ve bahçe ile keyifli geziler yapılabilecek yürüyüş alanları ile fazla sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bununla birlikte İlimizde tam sekiz adet Tabiat Anıtı bulunmaktadır. Bunların isimleri, Çatacık Geyik Alanı, Türk Fındığı Kokulu Ardıç I– II – III, Kaya Ardıcı, Kepez, Saçlı Meşesi ve Piribaba Meşesi olup tatilciler için gezilecek alanlardan bazılarıdır.

   Eskişehir, doğal güzelliklerini, köklü tarihini ve birbirinden farklı kültürlere kucak açan yapısını mutfak kültürüne de yansıtmış bir ilimizdir. Genç nüfusunun fazla olması nedeniyle fast-food kültürü ile iç içe olması yanında yemek yemek için çok güzel mekânlar da bolca bulunmaktadır. Şehrin en ünlü ve lezzetli yemeklerinden olan balaban köfte, doyurucu özelliğiyle yufkalı büryan, olmazsa olmazı çiğbörek ve meşhur haşhaşlı Eskişehir’in damak tadını yansıtan sadece birkaç örnektir. Bunların yanında, Porsuk Çayı kenarında sabah yürüyüşünüzü yaptıktan sonra meşhur Odunpazarı evlerinde mükellef bir kahvaltı yapmak, Eskişehir’de deneyimlemeniz gereken en önemli ayrıcalıklardan biri olacaktır. 

   Eskişehir, tarih boyunca Yunus Emre, Nasreddin Hoca, Seyyid Battal Gazi, Şeyh Sücaeddini Veli, Dursun Fakih, Şeyh Edebali ve Türk ve İslam âleminin daha sayamadığımız birçok veli zatına ev sahipliği yapmış nadide bir şehrimizdir. Bu mümtaz şahsiyetler, şehrimize birçok eser kazandırmış ve tarihle buram buram bir mekân haline gelmesini sağlamışlardır. Yunus Emre’nin anıt mezarı ile Nasrettin Hoca’nın doğup büyüdüğü köy olan Hortu, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir. Bununla birlikte şehir geneline yayılmış bulunan türbe, müze ve camiler tarihsel dokuyu perçinlemekte, Eskişehir’in bir kültür ve turizm merkezi olmasını sağlamaktadır. 

   Eskişehir, şirin ve hareketli yapısıyla misafirleri için hiç sıkılmadan günlerce vakit geçirebilecekleri, sosyal yapısıyla örnek bir cazibe merkezidir. Buranın fırsatlarından yararlanmak ve Eskişehir Otelleri’nde keyifli vakit geçirmenize yardımcı olmamız için lütfen sitemizi inceleyiniz.

   Kişisel Bilgilerinizin Korunması ve Çerez (Cookie) Kullanım İlkeleri İçin Gizlilik Politikamızı İnceleyiniz.