Edirne Otelleri

K.Kartsız, Ön Ödemesiz Rezervasyon Yap, Ücreti Otele Varışta Öde!

 • Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Edirne Otelleri

Toplam Otel Sayısı : 16 - Gösterilen : 1 - 20

Edirne Otelleri

Edirne ilimiz, Balkan Yarımadası’nın Trakya kesiminde, Tunca ile Arda nehirlerinin Meriç’ e ulaştığı yer yakınında kurulmuş, Osmanlı’ya 92 yıl başkentlik yapmış bir yerleşim yeridir. Edirne hali hazırda tarihi ve mimari eserleriyle gerçek bir müze şehir konumundadır. Kurtuluş Savaşımız sonrasında 24 Temmuz 1924 Lozan Barış Antlaşmasıyla Türk topraklarına katılan Edirne, Osmanlı döneminde çok kalabalık bir nüfusa sahip metropol bir şehir konumundaydı. Uzun süren Balkan Savaşları ve Birinci Dünya Savaşı, Edirne’nin nüfusunun göç ve savaş kayıpları nedeniyle oldukça azalmasına neden olmuştur. Son yıllarda kültür ve turistik gezi için şehre gelen misafir sayısının artması, Edirne Otelleri’nin sayı ve niteliğinin de artmasına yardımcı olmuştur. 

Edirne’nin bulunduğu yerde, ilk yerleşimcilerin Trak kabileleri olduğu ve onların burada bir şehir kurduğu, sonradan buranın Makedonlar ve Romalılar tarafından değerlendirildiği bilinmektedir. Roma İmparatoru Hadrianus, II. Yüzyılda şehri yeniden yapılandırmış ve onun adına atfen şehre Hadrianopolis denmiştir. I. Murat zamanında şehre "Edrene" denmiş ve XVIII. Yüzyıldan itibaren ise "Edirne" olarak telaffuz edilmeye başlanmıştır. 

Edirne’nin fethi, Avrupa ve Türk tarihi için çok önemli bir dönüm noktası teşkil etmiştir. Özellikle Türk İslam âleminin en önemli hedeflerinden biri olan İstanbul’a yapılacak fetih hazırlıkları ve ordunun konaklaması açısından Osmanlı İmparatorluğu’na önemli bir stratejik üstünlük sağlamıştır. Bununla birlikte, Osmanlının Rumeli fetihlerinde ve Batı’ ya yönelik bütün seferlerinde harekât merkezî olarak kullanılmış, seferler buradan sevk ve idare edilmiştir. 

 Edirne ilinde bariz bir iklim tipinden söz etmek pek mümkün değildir. Yüksek bir bölgede konuşlu olmamasına ve denize kıyısı olmasına rağmen ılık bir iklime rastlanmayan Edirne’de, özellikle kış aylarında Balkanların şiddetli kara iklimi hüküm sürmekte ve yoğun kar yağışlı bir hava görülebilmektedir. 

 Edirne denince ilk akla gelen mimari eserler Osmanlı döneminde inşa edilen muhteşem mimariye sahip camiler olmaktadır. Bunlardan en önemlisi de Osmanlı’nın yetiştirdiği en büyük mimar olan Mimar Sinan’ın “Ustalık Eserim” olarak adlandırdığı Selimiye Camii’dir. Selimiye Camii’nin çok yakınında konuşlanmış olan Üç Şerefeli Camii, Eski Camii ve Muradiye Cami de bir solukta gidebileceğiniz ve gezinize anlam katacağınız yerlerin başında gelmektedir. Edirne’ye gelmişken şehitlikleri de görmeniz gezinizin ruhani atmosferini arttıracaktır. Şehitlikler açısından oldukça zengin olan şehirde Şükrüpaşa Anıtı, Sarayiçi Balkan Savaşı Şehitliği, Kapıkule Yolu üzerindeki Şehitlik ile Jandarma Şehitliği görülmesi gereken yerlerdendir. 

Edirne’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri de psikolojik hastalığı olan kişilerin müzikle tedavi edildiği bir hastane ve eğitim merkezi olan II. Beyazıt Külliyesi’dir. Külliye içerisinde cami, tıp medresesi, imaret, darüşşifa, hamam ve erzak odası gibi yerlerin bulunduğu çok geniş bir mekândır. Devrin Avrupa’sında akıl hastaları içinde şeytan var denilerek yakılırken, Darüşşifa olarak adlandırılan bu merkezde, hastalar müzikle tedavi edilmiş ve birçok batı ülkesi tarafından benzerleri kendi ülkelerinde de uygulanmıştır.

Edirne geziniz esnasında, geleneksel Türk evini halen yaşatan bir yer olan Kaleiçi, Tunca nehri üzerinde bulunan ve 1608-1613 yılları arasında inşa edilmiş olan Tunca Köprüsü ve Meriç Nehri üzerindeki Meriç Nehri de mutlaka görülmelidir. Ayrıca Karaağaç Tren İstasyonu, Lozan Anıtı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Meydanı ve Cihannüma Kasrı da gezi planınızda olması gereken yerlerdendir. Gezileriniz esnasında tarihi kır kahvelerinde mola vermeniz ve çay içmeniz de şiddetle tavsiye edilmektedir.

Edirne’de alışveriş yapabilmek için tarihi Arasta Çarşısı ve Ali Paşa Çarşısı’nı kullanabilirsiniz. Buralarda, Edirne’nin meşhur ürünlerinden Deva-i Misk tatlısı, Badem ezmesi Kavala kurabiyesi ile günümüze de uzanmış eski bir geleneği olan Aynalı Gelin Süpürgesi ile farklı renklerde ve mis kokulu olan Meyve Sabunlarından hem kendinize hem de dostlarınıza hediye götürmek için alabilirsiniz.

Edirne’ye gelmişken yılların eskitemediği muhteşem lezzet, çıtır çıtır Edirne Tava Ciğerini tatmanız gezinizi unutamayacağınız anılarınızdan biri olacaktır. Siz de Edirne gezinizi anlamlandırmak ve Edirne Otelleri’nde kalarak güzel bir tatil planlamak istiyorsanız sitemizi takip etmeye devam ediniz.

Edirne Bölgesindeki Otellerimize Yorum Yapın

 • Altunhan HotelArca Palace Otel & RestaurantDöğme Turistik Tesisleri Londra Camping HotelEdirne Osmanlı EvleriEdrin OtelHilly HotelHotel ŞimşekIşık OtelKalevera HotelRamada Hotel & Suites EdirneRys HotelSaray HotelSaros HotelŞapçı Prestige HotelTaşhan HotelTrakya City Hotel

Edirne Bölgesindeki Otel Yorumları

 • Döğme Turistik Tesisleri Londra Camping Hotel

  Mesut Ceylan 17 Temmuz 2018 Salı 01:13:26

  İnginize Teşekkür Ederim

 • Şapçı Prestige Hotel

  Nihan Usta 14 Nisan 2018 Cumartesi 17:18:46

  Bu Otelde Keşana Gittiğimde 2 Gece Konakladım. Sağolsun İnhores.Com A Rezervasyon Yapmamdan İtibaren Arayıp Bilgi Vermeleri Ve İlgilenmeleri Çok Hoşuma Gitti. Otel Çok Güzeldi. Odalar Temizdi. Kahvaltı Da Çok Güzeldi.

 • Işık Otel

  Fatma Harcan 14 Nisan 2018 Cumartesi 17:16:54

  Gezmek İçin Geldim Edirne’Ye Uygun Fiyat Olarak Işık Hotel’İ Tercih Ettim. Fiyat Açısından Gayet Uygun. Başta Bir Sıkıntı Yaşar Mıyım Diye Düşündüm Ancak Hiçbir Problem İle Karşılaşmadım. Çalışanlar Güleryüzlü Ve Yardımsever. Odalar Çok Temizdi.

 • Rys Hotel

  Faruk Gündoğdu 14 Nisan 2018 Cumartesi 17:14:34

  İşim Gereği Edirne’Ye Gittiğimde 2 Gece Rys Hotel’De Konakladım. Ulaşım Açısından Bir Sıkıntı Yaşamadım. Otele Girdiğimden İtibaren Hizmeti Ve Ayrıcalığı Hissediyorsunuz. Teşekkürler.

 • Şapçı Prestige Hotel

  Yusuf Gür 11 Nisan 2018 Çarşamba 21:00:10

  Keşan’A Bir Yakınımın Düğünü İçin Gittik Ailecek Şapçı Hotel’De Konakladık. Konumunun Merkezi Olması Ve Ulaşımın Yakın Olması Tercih Etmem De Ki En Büyük Etkendi. Otel Temiz Ve Bakımlı. Odalarda Herhangi Bir Problem Yaşamadım.

 • Işık Otel

  Necip Erdem 11 Nisan 2018 Çarşamba 20:58:00

  Edirne’Ye Bir Arkadaşımı Ziyaret İçin Gittim Ve 2 Gece Işık Otel’De Konakladım. Küçük,Uygun Ve Bir O Kadar Da Sıcak Bir Otel. Çalışanlar Çok Güleryüzlü. Temizlik Açısından Bir Problem İle Karşılaşmadım. 2 Gece Konaklamamda Herhangi Bir Problem Yaşamadım. Ayrıca İnhores.Com A Da Teşekkür Ediyorum Rezervasyon Sürecimde Gösterdikleri İlgiden Dolayı

 • Rys Hotel

  Meral Akçan 11 Nisan 2018 Çarşamba 20:55:00

  İşim İçin Edirne’Ye Gittiğimde Rys Hotel De Konakladım 1 Gece. Otogara Yakın Olması İle Tercih Ettim. Odam Çok Temiz Ve Şık Dizayn Edilmişti. Kahvaltısı Da Müthişti. Otel Çalışanları Güleryüzlü. Tavsiye Ediyorum!

 • Kalevera Hotel

  Ömer Uzun 7 Mart 2018 Çarşamba 17:43:16

  Herkese Tavsiye Ederim. Hem Merkezi Bir Yerde Hem De Temiz Bir Otel. Calisanlar Da Çok Yardımcı Oluyor. Otopark Olmasi Cok İyi.

 • Hotel Şimşek

  Nihal Uzun 7 Mart 2018 Çarşamba 17:41:12

  Bir Gece Konakladık Gayet Tatmin Ediciydi. Memnun Kaldık Tavsiye Ederim.

 • Saros Hotel

  Salim Kısa 7 Mart 2018 Çarşamba 17:35:50

  Kesan Da 3 Yıldızlı Kalinabilecek Uygun Bir Otel..Otel Yetkililerinin İlgi Ve Alakaları Cok İyi Tavsiye Edilebilir.

 • Edirne Osmanlı Evleri

  Nisa Koç 7 Mart 2018 Çarşamba 17:34:09

  Yeni Ve Merkezi Konumu Olan Bir Otel Hizmetinden Ve Kalitesinden Memnun Kaldık. Tavsiye Edilebilir..

 • Trakya City Hotel

  Şeyma Su 7 Mart 2018 Çarşamba 17:31:37

  Otel Sehir Merkezinde Ve Edirne’De Görülmesi Gereken Çoğu Yere Yakin Hizmet Kalitesi Ve Odaları Çok İyi Teşekkür Ederiz..

 • Şapçı Prestige Hotel

  Emre Gençer 7 Mart 2018 Çarşamba 17:29:24

  Keşan İlçesinin En İyi Oteli. Çok Memnun Kaldık Çok Teşekkür Ederiz..

 • Hilly Hotel

  Gökhan Fakı 7 Mart 2018 Çarşamba 17:23:54

  Gerçekten Tertemiz Ve Yemek Açısından Da Çok Güzel Bir Hotel. Teşekkür Ederiz Memnun Kaldık.

 • Rys Hotel

  Sevgi Çınar 7 Mart 2018 Çarşamba 17:03:05

  1 Gecelik Konaklama Olarak Rezervasyonu İnhoresden Gerçekleştirdim. Ama Otelden Çok Memnun Kaldığım İçin 1 Gece Daha Konakladım. Kesinlikle Tavsiye Ederim. Gözünüz Kapalı Gidip Konaklayabilirsiniz..

 • Taşhan Hotel

  Salim Demir 7 Mart 2018 Çarşamba 16:57:01

  Otel Merkeze Cok Yakın, Personelin İlgi Ve Alakası Çok İyi Kahvaltısıda Güzeldi. Memnun Kaldık.

 • Rys Hotel

  Burak Çetin 17 Ocak 2018 Çarşamba 00:13:09

  Edirne’De Okuyan Kardeşimi Ziyarete Gittim. Online Sistemlerden İnceleyerek Edirne Rys Oteli Buldum, Hoşuma Gitti Rezervasyon Yaptım. Oda Hijyeni, Servis,Kahvaltı Çok Güzeldi. Ulaşım Sorunu Zaten Yok. Kesinlikle Tavsiye Ederim.

 • Hotel Şimşek

  Ferdiye Güneş 8 Ekim 2016 Cumartesi 12:11:00

  Edirne’De İlk Kez Bulundum.Personelin İçten Samimiyetleri Sayesinde Yabancılık Çekmedim.Gerçekten Çok İyiydiler.Sağolun.

 • Altunhan Hotel

  Yeliz Genç 2 Eylül 2016 Cuma 04:46:00

  Kızımın Okul İşleri İçin Edirne’Ye Gittim.2 Gün 2 Bayan Konakladık.Güvenilir Otel.

 • Işık Otel

  Nadide İşlek 13 Temmuz 2016 Çarşamba 01:17:00

  Küçük Ama Sıcak Bir Ortamı Sayesinde Hiç Bir Şeyi Fark Etmiyorsunuz.Huzurlu Ayrıldık.

 • Işık Otel

  Sevda İnal 3 Temmuz 2016 Pazar 21:49:00

  İş Seyahatleri İçin Uygun Ve Çok Nezih Bir Otel Tavsiye Ederim Her Keze.

 • Rys Hotel

  Ali Kaşdemir 31 Mart 2014 Pazartesi 11:18:59

  Harika Bir Konaklama Geçirdik,Odalar Çok Temiz Özenle Dekore Edilmiş ,Personel De Çok Alakalı Edirne Ye Gidecek Tüm Herkese Tavsiye Ederim,Kahvaltı Zengin Ayrıca Ayrılışınız Pazar Günü İse Tamam Saat 12 Oldu Hadi Apar Topar Odayı Boşaltta Demiyorlar Bu Artı Bir Ayrıcalık. Www.İnhores.Com’ Ada Ayrıca Çok Teşekkür Ederim Hemen Bir Gün Sonra Bana Konaklamamın Nasıl Geçtiğini Yazmam Ve Oteli Puanlamam İçin Göndermiş Olduğu Bu Anket İçin .

Toplam Yorum Sayısı : 22 Gösterilen : 1 - 3

Edirne Otelleri

Rys HotelRamada Hotel & Suites EdirneHilly HotelHotel ŞimşekŞapçı Prestige HotelSaros HotelTaşhan HotelTrakya City HotelEdirne Osmanlı EvleriEdrin OtelSaray HotelArca Palace Otel & RestaurantIşık OtelDöğme Turistik Tesisleri Londra Camping HotelAltunhan HotelKalevera Hotel

Edirne İlçeleri

Merkez OtelleriKapıkule OtelleriKeşan Otelleri
(0) Favori Otelimi Karşılaştır

Tüm Otelleri Karşılaştır

Kişisel Bilgilerinizin Korunması ve Çerez (Cookie) Kullanım İlkeleri İçin Gizlilik Politikamızı İnceleyiniz.