Rezervasyon İçin İsim, E-Posta ve Telefon Numarası Girmeniz Yeterli

Türkiye’nin Gözbebeği Bodrum’un Güzel Tarihi...

Türkiye’nin Gözbebeği Bodrum’un Güzel Tarihi...

Bodrum, Muğla’ya bağlı olan ve Türkiye’nin en önemli tatil beldeleri konumunda lider seviyesini koruyan bir alandır. Gümbet, Yalıkavak ve daha birçok tatil alanını kendi çatısı altında barındıran Bodrum, sizlere aynı zamanda tarihi ve mimari yapıları ile keyifli bir tatil imkanı sunuyor! Evet, Bodrum tatilinizde denizin, kumun ve güneşin keyfini çıkartabilirsiniz! Fakat boş vakitlerinizde Bodrum’un tarihi yapılarını ziyaret etmek, sizlerin tatilini çok daha keyifli ve dolu geçirmesine yardımcı olur. Şimdi Bodrum’u keşfetmek isteyenler için en çok öne çıkan yapılarından bahsedelim…

Bodrum Kalesi

Bodrum otelleri her şey dahil bölümüne fazlası ile yakın olan ve bu sayede iki liman arasını birbirine bağlayan Bodrum Kalesi, günlük belli saat aralıklarında misafir kabulü gerçekleştirmektedir. Yüzyıllar öncesine dayanan ve hala restore çalışmaları ile ayakta tutulan kale, sizlere geçmiş dönemin izlerini yakından gözlemleme şansları tanıyor. Eğer Bodrum tatili düşünüyorsanız, mutlaka ilk ziyaret edeceğiniz alan Bodrum Kalesi olmalı!

Halikarnas Mozolesi

Bodrum’un merkezinde yer alan Halikarnas Mozolesi, Kral Mausolos adına yaptırılmış bir beldedir. Dünya’nın 7 harikasından birisi olarak adlandırılan bu bölge, yılda milyonlarca ziyaretçiyi misafir almaktadır. Milattan Önce 351 yılında kurulan ve her geçen gün ziyaretçi kabulüne devam eden bu alan Bodrum Gümbet bölgesinden sizlerin en kısa sürede ulaşım kurmanıza da öncülük etmektedir.

Kos Bodrum

Bodrum’un bir diğer önemli alanı olan Kos, Caferpaşa mevkinden sizlere feribotlar ile ulaşım kurma fırsatları tanıyor. Eğer Bodrum otelleri kiraladıysanız, mutlak suretle boş vaktinizi bu alana gidip, bu beldeden denize girmeye ayırabilirsiniz. Hem şık, hem de öne çıkan bir tatil fırsatını direkt olarak ele almanız konusunda önemli bir alan olan Kos Bodrum, sizlere ihtişamlı bir tatil fırsatının kapılarını aralamaktadır.

Bodrum Deniz Müzesi

Bodrum otelleri her şey dahil alanına yakınlığı ile bilinen ve mesai saatleri içerisinde günlük ziyaretçi kabulü alan Bodrum Deniz Müzesi, merkezi konumu ile beraber sizlere tarihi yapıtları yakından inceleme fırsatları tanımaktadır. Bodrum, tarihi ve mimari yapısıyla öne çıkan bir belde olmasından dolayı hem turistler, hem de yerli halklar tarafından çok sık tercih edilmektedir. Sadece bir tatil beldesi değil, buram buram tarihi yapıt kokan bu alanın keyfini sürmek adına hemen bir tercih belirleyebilirsiniz.

Mavsoleion Müzesi

Bodrum Turgutreis otelleri bölgesinde yer alan Mavsoleion Müzesi, Türkiye’de barındırılan en iyi müzelerden bir tanesi konumunda yer alıyor. Tatilinizi çok daha çekici bir hale dönüştürmek ve aynı zamanda boş zamanlarınızı bu tip önemli alanları gezerek harcamak istiyorsanız, Bodrum otelleri konusunda Turgutreis alanlarına da göz atabilirsiniz. Turgutreis, Yalıkavak ve Gümbet’e göre biraz daha sakin ve gece hayatı durağan olan bir mevkidir. Bu sebeple orta yaş ve ileri yaş kişiler için önemli bir yer olarak görülmektedir.