Rezervasyon İçin İsim, E-Posta ve Telefon Numarası Girmeniz Yeterli

Ölmeden Önce Mutlaka Görmeniz Gereken İstanbul’un En Meşhur Yerleri

Ölmeden Önce Mutlaka Görmeniz Gereken İstanbul’un En Meşhur Yerleri

İstanbul ziyareti gerçekleştirmek isteyenlerin büyük bir bölümü, bu ziyaret süreci boyunca tarihi alanları keşfedebilmek ve İstanbul tatilini daha makul bir hale dönüştürebilmek adına araştırmalar yapmaktadır. Sizlere İstanbul otelleri tanıtımı yapan web sitemiz, aynı zamanda İstanbul’un keşfedilecek alanlarını da sıralamayı ihmal etmedi! Şimdi gelelim bu alanda öne çıkan bölgelere…


Topkapı Sarayı!

İstanbul otelleri 5 yıldızlı arayanların büyük bir kesimi, boş vakitlerini daha konforlu alanlarda geçirebilmek ve tarihi yapıyı alanında barındıran beldeleri ziyaret etmeyi amaçlamaktadır. Topkapı Sarayı ise Atatürk döneminden bu yana restore edilerek hayatımızda yer edinmiş, tarihi yapı bakımından İstanbul’un en çok öne çıkan bölgesidir.


İstanbul Boğazı!

İstanbul’a gelip de, bir boğaz turu atmamak olur mu? İstanbul Avrupa yakası otellerine fazlası ile yakın olan ve Üsküdar’dan başlayıp, Mecidiyeköy girişini birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü, sizlere Asya ve Avrupa’yı en iyi şekilde gözlemleme fırsatı veriyor! Bu sebeple günümüzün öne çıkan ve aynı zamanda kitlelerce dikkat çeken bir alanı olarak bilinmektedir.


Ayasofya

Birçok dine bağlı olan insanın ibadetlerini gerçekleştirebileceği Ayasofya, günlük binlerce ziyaretçisini ağırlamaya devam ediyor. İstanbul’da gezilmesi gereken yerler alanında önemli bir yer edinen Ayasofya, aynı zamanda Avrupa yakasında yer almasından dolayı İstanbul Avrupa yakası otellerine yakın konumu ile öne çıkmaktadır. Eğer tarihi yapılara merakınız varsa mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken alanlara Ayasofya’yı ekleyin.


Kız Kulesi

Üsküdar’ın Salacak mahallesinde yer alan Kız Kulesi, yüz yılı aşkın tarihi ile bilinmektedir. Zira İstanbul gezinizi bir tur rehberi ile yapmıyor ve İstanbul otellerini bireysel olarak kiralıyorsanız, bu noktada sizlere Kız Kulesine gitme konusunda tavsiyeler sunuyoruz. Belli saat aralıklarında tekneler ile sahilden, Kız Kulesine taşımacılık yapan yetkililer, bu bölgeyi restoran ve kafe olarak uzun süredir işletmektedir. Muhteşem bir manzara ve aynı zamanda alan olarak görülen Kız Kulesi, İstanbul seyahatinizin öne çıkan beldeleri arasında yer alacak!


Kapalı Çarşı!

İstanbul’un bir diğer uğrak noktası ise Kapalı Çarşı! Genelde kuyumcu ve hediyelik eşyaların yanı sıra dışarı pasajda ucuzluk pazarı olarak da adlandırılan bu bölge, İstanbul otelleri 5 yıldızlı konaklama yapan kişilerin ciddi anlamda dikkatini çekiyor. Eğer tatilinizi daha makul bir hale dönüştürmek ve eşsiz bir tatil ortamı yaratmak istiyorsanız siz de Kapalıçarşı ziyaretlerinizi mutlaka gerçekleştirin.

Listemizde yer alan bu 5 farklı bölge, İstanbul’da ölmeden önce mutlaka gezilip, görülmesi gereken yerler olarak bilinmektedir. İstanbul otelleri araştıran kişilere uzun süredir hizmetler sunan https://www.inhores.com/ uygun fiyatlardan otel seçimleri yapmanıza ve Türkiye genelinde yüzlerce oteli aynı dakika içerisinde sıralamanıza da imkan tanımaktadır. Siz de seçenekleri gözden geçirebilir, bu sayede tatilinizi çok daha keyifli bir hale dönüştürme fırsatına sahip olabilirsiniz.